Medale wrotkarzy w Torowych Mistrzostwach Polski w Słomczynie. - Aktualności sportowe - IUKS 9 Tomaszów Mazowiecki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Medale wrotkarzy w Torowych Mistrzostwach Polski w Słomczynie.

Opublikowany przez Jolanta Gołębiewska Kmiecik w wrotki · 24/6/2015 06:41:00
Tags: zawodywrotkarskieSłomczyn
Faworyci nie zawiedli !!!
Medale wrotkarzy w Torowych Mistrzostwach Polski w Słomczynie. 
     
            W dniach 12-14.06.2015r.w Słomczynie odbyły się Międzynarodowe Torowe Mistrzostwa Polski we jeździe na wrotkach. Międzynarodowy Puchar Słomczyna dla dzieci z kategorii Junior D ,E i F oraz Mistrzostwa Polski w kategoriach Masters.         W zawodach startowało łącznie 347 zawodników z 18 klubów w tym z Ukrainy i Białorusi. Tomaszów Mazowiecki reprezentowała grupa 47 zawodników IUKS ,,Dziewiątka” z czego 31 zawodników startowała w TMP w kat. od junior A do juniora C.  Tomaszowianie dobyli łącznie 17 medali Torowych Mistrzostw Polski i 5 medali w Międzynarodowym Pucharze Słomczyna.                                                                                                                                           Najlepiej zaprezentowała się Gąsecka Karolina w kat. Juniorek B. która zdobyła 5 medali: indywidualnie 1 złoty w biegu na 3000m na punkty i 3 srebrne na 1000m, 5000m i w wieloboju. W sztafecie amerykańskiej na 3000m w tej kategorii wywalczyła wraz z Iga Kapruziak i Katarzyna Ulkowska- srebrny medal. Po 5 medali sięgnęła druga nasza zawodniczka Karolina Bosiek startująca w kategorii Kadetek. Indywidualnie 2 srebrne medale na 500m i 3000m na punkty,2 brązowe na 5000m na eliminacje i w wieloboju. W sztafecie amerykańskiej pechowy upadek Karoliny spowodowany przez zawodniczkę z Olsztyna pozbawił naszą sztafetę złotego medalu. Jadący w składzie zespół : Bosiek Karolina , Jabrzyk Natalia ,Tejchman Iza ostatecznie zdobyły brązowy medal . 
             Kolejnym medalistą Torowych mistrzostw Polski został Mateusz Owczarek z dorobkiem 3 medali, startujący w kat. Juniora A. Zawodnik zdobył srebrny medal na dyst. 10 000m na punkty i 2 brązowe medale na 1000m i w wieloboju. Indywidualnie dwa kolejne brązowe medale zdobył startujący w kat. Kadet -Jakub Piotrowski na dystansach 5000m na eliminacje i 3000m na punkty. W tej kategorii zawodnicy IUKS ,,Dziewiątka” zespołowo zdobyli jeszcze srebrny medal w sztafecie amerykańskiej jadącej w składzie Piotrowski Jakub , Kacperek Patryk , Ślusarski Oskar.
        Do medalowego dorobku IUKS ,,Dziewiątka” w Torowych Mistrzostwach Polski brązowy medal dorzuciła sztafeta amerykańska Juniorek C jadąca w składzie                   Kopacz Daria , Owczarek Jagoda, Krześlak Natalia.                                                                                                                                                            Poza miejscami medalowymi na wyróżnienie zasługują zawodnicy, którzy powalczyli o miejsca w pierwszej szóstce w swoich kategoriach na poszczególnych dystansach w w wieloboju i sztafetach: kadetka Jabrzyk Natalia: 4m w biegu na punkty i w wieloboju , 6m na 300m i 500m; Juniorki A: Aleksandra Kapruziak 4 m na wszystkich dystansach i w wieloboju ; Natalia Kowalska 5 m na wszystkich dystansach i w wieloboju kadet Kacperek Patryk: 5 m na dyst. 5000m na eliminacje i 3000m na punkty; Junior B       Żurek Damian: 6m na dyst. 3000m na punkty , a pechowy upadek pozbawił tego zawodnika walki o medal na dyst. 1000m ; kadet Kowalski Filip: 6m na dyst. 5000m na eliminacje i 3000m na punkty; sztafeta Juniorów C w składzie:  Kępa Jakub, Brzostowicz Jakub , Rybiński Kamil : 5m
           O pechu może też mówić sztafeta IUKS ,,Dziewiątki” Juniorów B w składzie Żurek Damian , Ostałowski Bartłomiej , Kowalski Filip, mająca pewny medal, która po kolizji z inna sztafetą nie zmieściła się ze zmianą w strefie i została zdyskwalifikowana.
W Międzynarodowym Pucharze Słomczyna startowało 16 zawodników z IUKS ,,Dziewiątka” . Najlepiej spisał się Szymon Wojtakowski w kat. Juniora D1, który zdobył 4 medale : 2 złote na dyst. 322m i 500m , srebrny na 1500m i brązowy na 1000m. jeden srebrny medal na dyst.322m zdobyła Weronika Brajtkrojc startująca w kat. juniorek D2. Wyróżnić należy Weronikę Pecynę która zajmowała 4 i 5 miejsca oraz Kacpra Abratkiewicza ,którego pechowy upadek przed metą pozbawił szans na medal w na najkrótszym dystansie. 
             Zawodnicy IUKS ,,Dziewiątka” którego prezesem jest Jolanta Jabłońska przygotowywani byli do startów przez trenerów: Jolantę i Wiesława Kmiecików, Rafała Brzostowicza, Marcina Jabłońskiego i Rafała Ślusarskiego.
 
    Tą imprezą zawodnicy zakończyli starty główne na wrotkach i kontynuować będą przygotowania do sezonu łyżwiarskiego . W lipcu zawodnicy z KS Pilica i IUKS ,,Dziewiątka” członkowie kadry Narodowej wyjadą na zgrupowanie lodowe do Inzell , a w sierpniu zawodnicy obu klubów będą uczestniczyć w dwóch zgrupowaniach szkoleniowych w Objeździe i Sanoku.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego