XXII Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży - Aktualności sportowe - IUKS 9 Tomaszów Mazowiecki

Idź do spisu treści

Menu główne:

XXII Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży

Opublikowany przez Jolanta Gołębiewska Kmiecik w zawody · 8/2/2016 11:13:00
Tags: OgólnopolskaOlimpiadaMłodzieżyzawodySanok
                               XXII Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży 
Dolny Śląsk 2016
     8 medali łyżwiarzy z Tomaszowa Mazowieckiego w pierwszym dniu XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2016. W rozgrywanych w Sanoku zawodach w łyżwiarstwie szybkim w kat. Juniorów młodszych
złote medale zdobyli :
Bosiek Karolina IUKS ,,Dziewiątka " -500m -42,15 i 1500m- 2,11,60
Damian Żurek IUKS ,,Dziewiątka" -500m - 37,95(5m na 3000m - 4;35,70)
srebrne medale zdobyła Karolina Gąsecka IUKS ,,Dziewiątka"(po 3 godzinnym pobycie w nocy w szpitalu pod kroplówka) :500m -44,20
brązowy medal zdobył Jakub Piotrowski IUKS ,,Dziewiątka" na 3000m -4;30,77 ( 5m na 500m-40,01)
w kat Juniorów
2 srebrne medale zdobył Mateusz Owczarek KS Pilica na 500m - 38,97 i na 3000m - 4,13,80
Pozostałe miejsca Tomaszowian :
Juniorzy młodsi: Kaczmarek Olga -4m na 500m -45,96; 7m na 1500m 2,28,38
Mormus Patrycja-10m na 500m -49,04;13m na 1500m 2;44,39.Obie KS Pilica
Dymkowski Adam 7m na 500m - 41,15; 18m na 3000m 5;12,71
Kowalski Filip 13m na 3000m- 4;59,74; 20m na 500m -45,68
Ostałowski Bartłomiej 500m-15m -43,47; 3000m z upadkiem 5;30,47. wszyscy KS Pilica
Juniorzy starsi
Kowalska Natalia IUKS Dziewiątka -500m 4m- 47,03;1500m- 5m -2;36,73
Aftyka Mateusz KS Pilica -500m 15m -42,36; 3000m 12m- 4;52,6

  22 medale Ogolnopolskiej OlimpiadyMlodziezy jada do Tomaszowa Mazowieckiego.Do 8 medi zdobytych pierwszego dnia rywizacji nasi juniorzy dołożyli jeszcze 9 medali zdobytych 2 cm dnia i 5 zdobytych 3 dnia zawodów.
Wczoraj na podium stanęli Bosiek Karolina 3 złote medale ma 1000m ,3000m i w wieloboju.Gasecka Karolina 3 srebrne na tych samych dystansach obobie IUKS Dziewiątka.Mateusz Owczarek KS Pilica 3 medale na 1500m i 5000m oraz w wieloboju.
   Trzeciego dnia zawodów złote medale na 1000m zdobyli indywidualnie Owczarek Mateusz w juniorach i Żurek Damian w juniorach młodszych.Drużynowo w biegu drużynowym juniorek mł. Bosiek,Gasecka,Kaczmarek i juniorów Owczarek, Janicki S.Janicki A. zdobyliśmy 2 złote medale i 1 brązowy wywalczyli juniorzy młodsi Piotrowski Jakub,Żurek Damian,Kowalski Filip.
   W punktacji klubowej IUKS Dziewiątka zajął 3m KS Pilica 5m.W klasyfikacji województw zwyciężyło Łódzkie reprezentowane przez 3 klubu Uks Blyskawica Domaniewice (Janicki Artur 4 złote medale), IUKS Dziewiątka ( Bosiek Karolina 5 złotych,Gaseck Karolina 5 srebrnych, Żurek Damian 2 złote,Piotrowski Jakub 1 brązowy)KS Pilica.(Owczarek Mateusz w 1 złoty, 3 srebrne 2 brązowe).

Bieg druzynowy juniorów młodszych




Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego