Ślubowanie Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej Lillehammer 2016 - Aktualności sportowe - IUKS 9 Tomaszów Mazowiecki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ślubowanie Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej Lillehammer 2016

Opublikowany przez Jolanta Gołębiewska Kmiecik w Informacje · 9/2/2016 11:20:00
Tags: OlimiadaLillehamerŚlubowanieMłodzioezowejReprezentacji
Ślubowanie Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej Lillehammer 2016

W Centrum Olimpijskim PKOl odbyło się uroczyste ślubowanie Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej Lillehammer 2016. Polska młodzież do Norwegii odleci we wtorek Podczas II ZMIO Polskę reprezentować będzie 21 młodych sportowców. Każdy z nich ma szansę przejść do historii, ponieważ podczas I Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Innsbrucku, biało-czerwoni nie zdobyli medali. W reprezentacji znalazły się łyżwiarki szybkie z Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Dziewiątka” Tomaszów Mazowiecki: Karolina Bosiek i Karolina Gąsecka, które wraz z dwoma łyżwiarzami Gawłem Oficjalskim UKS Zryw Słomczyn i Janem Świątkiem WtŁ Stegny Warszawa stanowią komplet polskiej reprezentacji w łyżwiarstwie szybkim. Trenerem jest Jolanta Kmiecik trener klubowy obu Karolin w IUKS ,,Dziewiątka” Tomaszów Maz. Oficjalne nominacje do reprezentacji Polski, zawodnikom oraz sztabom szkoleniowym wręczali gospodarze: prezes PKOl Andrzej Kraśnicki oraz sekretarz generalny Adam Krzesiński. Towarzyszył im gość, minister sportu i turystyki Witold Bańka.
Inicjatorem organizacji tej światowej imprezy sportowej dla młodzieży w wieku 14-18 lat był dr Jacques Rogge, ówczesny Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jego pomysł spotkał się z dużym entuzjazmem i w grudniu 2008 r. MKOl podjął decyzję o zorganizowaniu Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich i Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Pierwsza letnia impreza odbyła się w 2010 roku w Singapurze, a pierwsza jej zimowa edycja miała miejsce w Innsbrucku w 2012 roku.
II Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Lillehammer 2016 zostaną rozegrane w dniach 12-21 lutego 2016.
 Zawodnicy
Karolina Gąsecka
Ur.: 20.08.1999
Klub: I.U.K.S "Dziewiątka" Tomaszów Maz.
Trener klubowy: Jolanta Gołębiewska-Kmiecik

Karolina Bosiek
Ur.: 20.02.2000
Klub: I.U.K.S "Dziewiątka" Tomaszów Maz.
Trener: Jolanta Gołębiewska-Kmiecik

Gaweł Oficjalski
Ur.:  07.12.1998
Klub: UKS Zryw Słomczyn
Trener klubowy: Tomasz Kucza

  Jan Świątek
Ur.: 30.11.1998
Klub: WTŁ Stegny Warszawa
Trener klubowy: Norbert Kwiatkowski

Trener kadry 
Jolanta Gołębiewska-Kmiecik
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego