Maraton i półmaraton w Wysowej Zdrój - Aktualności sportowe - IUKS 9 Tomaszów Mazowiecki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Maraton i półmaraton w Wysowej Zdrój

Opublikowany przez Dariusz Żurek w zawody · 25/5/2015 21:04:00
Tags: zawodywrotkarstwoszybkieGorliceweekendnaftowy
    
  PANCZENISTÓW    
                             
Nasi łyżwiarze świetnie spisali się w pierwszym w tym sezonie starcie na rolkach   
  
W dniach 23-24.05 2015 r w Wysowej Zdrój koło Gorlic odbył się coroczny festyn sportowy pn. Weekend Naftowy 2015. W ramach tej imprezy w sobotę 23 maja odbyły się zawody wrotkarskie na dystansie maratonu (42 km ) i półmaratonu (21 km ).
 
Nasze miasto reprezentowała grupa tomaszowskich łyżwiarzy: KAROLINA BOSIEK, KAROLINA GĄSECKA, IGA KAPRUZIAK, DAMIAN ŻUREK i MATEUSZ OWCZAREK z klubu IUKS DZIEWIĄTKA oraz ALEKSANDRA KAPRUZIAK z PILICY.
 
Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze w tych zawodach. W półmaratonie w klasyfikacji generalnej kobiet pierwsze miejsce zajęła KAROLINA BOSIEK z czasem 45min09sek, druga była KAROLINA GĄSECKA 45min 11sek a piąta IGA KAPRUZIAK 46:26.
 
Wśród mężczyzn jedynym naszym reprezentantem w półmaratonie był DAMIAN ŻUREK. Spisał się równie dobrze, zajmując drugie miejsce w kategorii do lat 20 z czasem 45min 08 sek. W klasyfikacji generalnej zajął dobre piąte miejsce
 
W maratonie wśród kobiet trzecie miejsce zajęła ALEKSANDRA KAPRUZIAK 1:31,58 a MATEUSZ OWCZAREK wśród mężczyzn był piętnasty.

Dla naszych łyżwiarzy był to pierwszy start w zawodach wrotkarskich w tym roku a dla większości pierwszy raz w życiu na tak długim dystansie co tym bardziej cieszy i napawa optymizmem przed nowym sezonem łyżwiarskim .
 
31maja w Tomaszowie Lubelskim nasi zawodnicy wystartują w Mistrzostwach Polski w półmaratonie na rolkach. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego