Przygotowania do nowego sezonu łyżwiarskiego rozpoczęte - Aktualności sportowe - IUKS 9 Tomaszów Mazowiecki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Przygotowania do nowego sezonu łyżwiarskiego rozpoczęte

Opublikowany przez Jolanta Gołębiewska Kmiecik w Informacje · 16/5/2015 15:06:00
Tags: przygotowaniadosezonułyżwiarstwoinformacjełyżwiarskie

    Łyżwiarze po pracowitym sezonie łyżwiarskim 2014/15 pełnym sukcesów , kończą czas poświęcony na czynny odpoczynek trwający od końca marca do połowy maja.   W tym okresie zawodnicy spędzali czas na pływalni , w terenie i siłowni. Najlepsi przepływali średnio od 2 x w tygodniu 30-40dł na basenie, biegali 30-40 min.3-4 x w tygodniu, jeździli na rowerze 40-70 km 1x tygodniu i doskonalili technikę ćw. imitacyjnych na codziennym treningu. Pracę nad wzmocnieniem siłowym swojego ciała 1 x w tygodniu wykonywali na siłowni FantiFitnes pod kierunkiem p. Karoliny. Za tydzień odbędą się ostatnie zajęcia na tej siłowni i rozpoczynamy przygotowania do nowego sezonu 2015/16. Teraz nadszedł czas na wprowadzenie sprawdzianów biegowych i rozpoczęcie treningów wrotkarskich. W tym sezonie mamy w planie start w 3 imprezach wrotkarskich MP na Ulicy w Dusznikach Zdrój, MP w Półmaratonie w Tomaszowie Lubelskim i MP na Torze w Słomczynie. Organizujemy również zawody wrotkarskie 30.05.2015r. w Tomaszowie Mazowieckim dla dzieci od 4 do 13 lat na rolkach krótkich i długich.W czasie wakacji nasi zawodnicy w większości przygotowywać się będą do nowego sezonu na dwóch zgrupowaniach treningowych w sierpniu , a nasi kadrowicze dodatkowo uczestniczyć będą zgrupowaniu lodowym w lipcu w Inzell. 
        W Kadrze Narodowej Juniorów po zatwierdzeniu składów na konferencji trenerskiej w Warszawie 22-23.05.2015r. trenować będą w tym sezonie: 
trójka dziewcząt -Karolina Bosiek ,Karolina Gąsecka i Iga Kapruziak z IUKS ,,Dziewiątka” i dwóch chłopców : Damian Żurek –IUKS 9 i Mateusz Owczarek KS Pilica. Do Kadry Narodowej Młodzieżowej powołana została Ola Kapruziak –KS Pilica. W Kadrze Juniora PZŁS szkolonych będzie 12 łyżwiarzy z klasą sportową II i wyższą; Do Kadry Wojewódzkiej Młodzika powołano najlepszych 14 łyżwiarzy i 8 wrotkarzy z niewielką grupą rezerwową. Na wrzesień zaplanowane są dla juniorów badania w Instytucie Sportu w Warszawie oceniające przygotowanie wydolnościowe naszych zawodników do podjęcia treningów specjalistycznych na lodzie w październiku na dwóch zgrupowaniach lodowych na hali lodowej w Niemczech.  
          W Polsce nie wybudowano jeszcze obiecanej hali lodowej i aby dorównać zagranicznym zawodnikom łyżwiarze muszą trenować w Berlinie lub Inzell. Mamy nadzieję że w listopadzie będziemy mogli już trenować u siebie na torze w Tomaszowie Mazowieckim i startować w zawodach rozpoczynających sezon startowy 2015/16. Najważniejszą imprezą dla juniorów w której startować mogą tomaszowscy łyżwiarze są Mistrzostwa Świata Juniorów rozgrywane w tym sezonie w Changchun Chinach 11-13.03.2016r.oraz II Olimpijskie Igrzyska Młodzieży rozgrywane w Lillehammar w Norwegii 12-21.02.2016r.. Start naszych zawodników w tych imprezach podobnie jak start w łyżwiarskich PŚ będzie znakomita promocja naszego miasta przez sport na świecie.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego