Mistrzostwa Polski - Zakopane 22-23 styczeń 2016 - Aktualności sportowe - IUKS 9 Tomaszów Mazowiecki

Idź do spisu treści

Menu główne:

Mistrzostwa Polski - Zakopane 22-23 styczeń 2016

Opublikowany przez Jolanta Gołębiewska Kmiecik w zawody · 25/1/2016 10:55:00
Tags: zawodyZakopaneMistrzostwaPolski
Mistrzostwa Polski  w Zakopanem

W rozgrywanych w Zakopanem MP 22-23.01.2016r. w Wieloboju Sprinterskim i Długodystansowych MP bardzo dobrze wypadły nasze młode zawodniczki. Zawodnicy w sprincie startowali 2 x 500m i 2 x 1000m suma punktów wielobojowych decydowała o kolejności w klasyfikacji końcowej, oraz kobiety na 5000m i mężczyźni na 10000m w Długodystansowych MP. Startowała czołówka krajowa kobiet wśród mężczyzn zabrakło Artura Wasia , Zbigniewa Bródki i Konrada Niedźwiedzkiego .W klasyfikacji wielobojowej w sprincie bardzo dobre 5 miejsce zajęła Karolina Bosiek zawodniczka IUKS ,,Dziewiątka”, która zajmowała 4 m w poszczególnych biegach , a w drugim dniu na dystansie 1000m była 3. 6 miejsce w wieloboju zajęła druga Tomaszowianka Aleksandra Kapruziak zawodniczka KS Pilica, na 8 miejscu sklasyfikowana była Jabrzyk Natalia KS Pilica, na 9m Tejchman Iza IUKS Dziewiątka”. Bardzo dobrze w tych zawodach spisały się drużyny sprinterskie kobiet .Drużyna IUKS ,,Dziewiątka” w składzie Bosiek Karolina , Gąsecka Karolina ,Świnoga Karolina zdobyła srebrny medal, a brązowy medal przypał drużynie KS Pilica w składzie Kapruziak Aleksandra ,Jabrzyk Natalia Kaczmarek Olga . Zwyciężyła drużyna AZS Katowice Woźnik, Fudalej, Włodarczyk. W wyścigu na 5000m kobiet startowała Karolina Gąsecka, która zajęła 6m .
Wśród mężczyzn najlepiej zaprezentowali się Mateusz Owczarek KS Pilica sklasyfikowany w wieloboju na 10m ( najwyższe 8 miejsce na 1000m 1;16,13s.) i Damian Żurek IUKS Dziewiątka na 13m (najwyższe 7 m zajął na 500m 37,97s.)Pozostali zawodnicy Piotrowski Jakub -18m,Aftyka Mateusz 19m; Grzybek Wiktor 20m.Na 10000m nasi zawodnicy nie startowali.