MP Młodzików w Zakopanem

Opublikowany przez Jolanta Gołębiewska Kmiecik w zawody · 30/1/2016 11:00:00
Tags: zawodyMistrzostwaPolskiMłodzików
Mistrzostwa Polski Młodzików w Warszawie

I znów Skarby pokazały klasę. Obie Srebrne Łyżwy trafiły do Tomaszowa. Po medalach w MP w Sprincie w Warszawie mamy kolejne w MP Młodzików.
Skromna 12 osobowa ekipa z Tomaszowa reprezentująca dwa kluby: IUKS Dziewiątka i KS Pilica spisała się na medal przywożąc z Warszawy 14 medali w rywalizacji indywidualnej i 2 medale w drużynie. Faworyci nie zawiedli. Mistrzostwo Polski zdobyli Natalia Jabrzyk i Wiktor Grzybek wychowankowie IUKS ,,Dziewiątka" od tego sezonu reprezentujący KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.Natalia zdobyła 5 złotych medali na 4 dystansach 2 x 500m 1000m i 15000m i w wieloboju.Wiktor zdobył złoty medal w wieloboju i 4 srebrne medale na dystansach 500m, 1500m ,1000m i 3000m.Na podium stanęły jeszcze :Karolina Świnoga która była dwukrotnie druga na 2 x 500m oraz Iza Tejchman ,która uplasowała się na na 3m na dyst. 1000m i w wieloboju . Na podium stanęła też drużyny dziewcząt IUKS Dziewiątka Tejchman, Głowacka , Świnoga -2m i chłopców : Dymkowski, Kacperek , Ślusarski zajmując 3m w biegach drużynowych .W punktacji Klubowej dziewcząt puchar za 2 m zdobyły dziewczęta z IUKS ,,Dziewiątka"(Tejchman, Głowacka,Świnoga) na 3m stanęły dziewczęta z KS Pilica (Jabrzyk, Owczarek, Bednarska). W punktacji klubowej chłopców 3m zajęli zawodnicy IUKS Dziewiątka Dymkowski ,Ślusarski, Kacperek. Gratulacje dla zawodników i trenera R.Brzostowicza .Za tydzień start w Mistrzostwach Polski Juniorów w Sanoku.Będzie się działo!!!!!