V Ogólnopolski Bieg na Łyżworolkach, Int. Olympic Hopes Competition - Aktualności sportowe - IUKS 9 Tomaszów Mazowiecki

Idź do spisu treści

Menu główne:

V Ogólnopolski Bieg na Łyżworolkach, Int. Olympic Hopes Competition

Opublikowany przez Jolanta Gołębiewska Kmiecik w zawody · 9/6/2015 10:11:00
Tags: zawodywrotkiszybkieCzechy
                 Kolejny wrotkarski weekend z sukcesami młodych tomaszowskich zawodników.
Po sukcesach w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie rozgrywanych w Tomaszowie Lu belskim
31 05. 2015r. gdzie przypomnijmy zawodnicy IUKS ,,Dziewiątka ” Tomaszów Mazowiecki zdobyli
5 medali :
Bosiek Karolina kat. Kadet 2m i w kategorii open półmaraton-2m ;kat. Kadet
Piotrowski Jakub - 2m, kat. Junior B 
Gąsecka Karolina 3m; w kat. Junior A i
Owczarek Mateusz 2 m.
 Nasi panczeniści  wzięli udział w zawodach wrotkarskich 7.06.2015r. w czeskim  Żdarze nad Sazawą
i Modzurowie k/ Raciborza.
Na zaproszenie Martiny Sablikowej i jej trenera Petera Nowaka nasza 8 osobowa ekipa (Iga Kapruziak , Mateusz Owczarek Damian Żurek Natalia Kowalska ,Natalia Jabrzyk, Iza Tejchman, Filip Kowalski i Jagoda Owczarek)
wystartowali w  Int. Olympic Hopes Competition, in-line speedskating.
    Zawodnicy ścigali sie na 300m torze o (niezbyt dobrej nawierzchni)na dwóch dystansach wg przepisów obowiązujacych w łyżwiarstwie szybim w 6 kategoriach wiekowych. Satartowałao 80 zawodników z Czech, Słowacji , Polski i Wegier. Nasi zawodnicy zaprezentaowali się bardzo dobrze zdobywając dla Polski 
          5 medali. 
    W kategorii Juniora B -start na dyst. 1000m i 3000m -złoty medal zdobyła Iga Kapruziak
srebrny medal Damian Żurek, Filip Kowalski był szósty
W kategorii JuniorA -start na dystanise 1500 i 5000m :
serbrne medale zdobyła Natalia Kowalska i Mateusz Owczarek
W kategorii junior C start na dystansie 500m i 1500m – srebrny medal zdobyła Natalia Jabrzyk
Iza tejchman zajęla 6 m a najmłodsza w tej kategorii Jagoda Owczarek uplasowała się na ósmym m. 
            
            Druga 12 osobowa ekipa tomaszowskiej ,,Dziewiątki“ wystartowała w
V Ogólnopolskim Biegu na Łyżworolkach     o   Puchar Wójta Gminy Rudnik i Gminy Pietrowice zaliczanym do Pucharu Śląska.  Trasę liczącą 5,75km zawodnicy pokonywali wahadłowo. 
 W biegu głównym kobiet na 11,5 km wystartowały nasze czołowe zawodniczki Bosiek Karolina i Gąsecka Karolina oraz ich młodsze koleżanki Karolina Świnoga i Kasia Dela. W biegu głównym panów na 23 km wystartował Patryk Kacperek. Poza biegami głównymi obyły się biegi dla dzieci ze szkół podstawowych na 200 i 800m i dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych na 2 km , w których wystartowała w poszczególnych kategoriach cała nasza ekipa zajmując miejsca na podium. 
 W kategorii rocznik 2007-2005 zwyciężył Szymon Wojtakowski i Natalia Jakszuk
W kategorii rocznik 2004-2002 wśród dziewcząt zwyciężyła Daria Kopacz druga była Zosia Pluta , wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Kamil Rybiński a drugie Jakub Brzostowicz.
 W kategorii gimnazjów wśród dziewcząt tryumfowała Bosiek Karolina , druga była Gąsecka Karolina, trzecia Świnoga Karolina i czwarta Kasia Dela. W śród chłopców w tej kategorii wygrał Kacperek Patryk ,a Karol Jabłoński był trzeci. Bieg główny kobiet wygrała Karolina Bosiek, druga była Karolina Gąsecka jednocześnie plasując się na tych samych miejscach w kategorii K1 do 32 lat. Karolina Świnoga była odpowiednio 11 i 8 a Kasia Dela 12 i 9. Patryk Kacperek w biegu głównym mężczyzn zajął 20 miejsce, a w kategorii M1 do 39 lat uplasowała się na 11 m. Poza pamiątkowymi medalami i dyplomami zawodnicy otrzymali wartościowe nagrody. 
Wszystkim medalistom gratulujemy ich osiągnięć. Zawodnicy są uczniami klas sportowych SP1, SP 12, Gim 6 oraz ZSP nr3 i II LO w Tomaszowie Maz. podopiecznymi trenerów : Rafała Brzostowicza, Pawła Jakszuka, Jolanty i Wiesława Kmiecików. Prezesem IUKS ,,Dziewiątka”, a równocześnie dyrektorem Gimnazjum nr 6 skąd najwięcej uczniów uczestniczyło w zawodach jest Pani Jolanta Jabłońska.
Obie imprezy w których startowali zawodnicy IUKS ,,Dziewiątki” były bardzo udane i potwierdziły wysoki poziom sportowy naszych najlepszych zawodników . Wystartują oni po raz kolejny w najbliższy weekend w Słomczynie, gdzie odbędzie się najważniejsza impreza mistrzowska- Torowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim. Zawodnicy w MP ścigać się będą od piątku do niedzieli na 5 dystansach i w sztafecie w 5 kategoriach wiekowych: Jun C -młodzk, Kadet, Jun. B ,Jun. A i Senior. Dodatkowo w Pucharze Słomczyna w sobotę i niedzielę ścigać się będą dzieci z kat. Junior D, E, F na 4-3 dystansach. Planujemy ,że w obu imprezach wystartuje ponad 40 zawodników z IUKS ,, Dziewiątka” i liczymy na medale naszych czołowych zawodników w tej imprezie. 

 Zarząd Klubu dziękuje za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody Dyrektorowi OSIR p. Krzysztofowi Janikowi, p. Robertowi Chmielewskiemu, p. Bugusławie Kacperek i trenerom: Rafałowi Brzostowiczowi i Jaromirowi Radke. 

 Jednocześnie Zarząd Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Dziewiątka – organizacji Pożytku Publicznego nr KRS 0000 412793
zachęca wszystkich chętnych darczyńców i sponsorów do pomocy w doposażeniu naszego Klubu w specjalistyczny sprzęt sportowy w postaci wrotek i łyżew wyczynowych dla utalentowanych zawodników naszego klubu ,który są najlepszymi ambasadorami naszego miasta i regionu dzięki sukcesom sportowym odnoszonym w kraju i poza jego granicami. 

 Klub nie posiada jeszcze strategicznego sponsora , ma natomiast potencjał w młodych utalentowanych zawodnikach z szansami na start w II Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Hammar 12-22.02.2016r i w XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pyeong Chang w Korei w 2018r. Na prawdę warto w ten potencjał zainwestować! 

               Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego